Haber

Silvan 1. Kılıçarslan Kasaba Meydanı’nda çalışmalar sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Silvan 1. Kılıçarslan Kent Meydanı’nda yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri, 16 bin 711 metrekare alan üzerine kurulan ve birçok etkinliğin yapılabileceği Silvan 1. Kılıçarslan Kent Meydanı’nın yaklaşık yüzde 40’ını tamamladı. Aynı zaman.

Altyapı işlemleri kapsamında sulama tesisatlarının döşenmesini tamamlayan ekipler, istinat duvarı, amfi tiyatro ve kafeterya alanlarının yapımında çalışmalarını sürdürüyor.

7 bin 910 metrekare alanın yeşil alan olarak kullanılacağı projede, 11 farklı türde yaprak ve ibreye sahip 354 ağaç ve 6 farklı türden 1814 çalı toprakla buluşacak.

Mahalle sakinlerine dinlenme alanı oluşturmak için meydanın belirlenen bölümlerine farklı büyüklüklerde 76 oturma ünitesi ve 20 masa yerleştirilecek.

30 metrekarelik kuru havuz ile 135 metrekarelik normal havuzun da yer alacağı meydanda bazalt ve küptaştan oluşan toplam 6.207 metrekarelik yürüme alanı oluşturulacak. Çocuklar için 685 metrekaresi çeşitli oyun alanlarına ayrılırken, 170 metrekaresinde kafeterya yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu