Ekonomi

Son Dönemin Kazandıran Yatırımları Halka Arzlarda Dikkat Çekiyor, CW Enerji Neden Düştü?

Borsada son yıllarda yaşanan yükseliş taze bir yatırımcı kitlesi yaratırken, 2022’nin kazançları 2023’te görülmediği için alternatif içeride bulundu. Halka arz yatırımcıları diye bir kitle varken, giden gong sesini takip ediyorlar. sadece halka arzları takip ederek yaklaşık ilk hafta tavan yaptı. Halka arzı takip edenler son günlerde volatilite ve düşüşlerden etkilenmemek için CW Power’ın payından bahsediyor. Halka arzının 3. gününde tavan kalktı ve taban pay gerilemeye devam ediyor.

2022’de yüzde 200’e yükselen BİST 100 endeksinde hisseler yüzde binler yükselince Borsa İstanbul’a yatırımcı akını oldu. Düşüşün yüzde 20 civarında olduğu 2023 yılının başından bu yana ilk sürecin başladığı günlerde tavan yapan halka arzlar popüler oldu.

Aslında, bir yatırımcı kitlesi hisseleri yalnızca halka arz için işler.

2022 yılında yoğun bir halka arz süreci yaşayan Borsa İstanbul’da 2023 yılı başından itibaren 14 şirket halka açıldı ve süreci görmeye başladı.

Halka arz edilen şirketlerin ilk süreç günleri tavanlarla geçerken, fiyatlandırmada sorun olup olmadığı çok konuşuldu. Son günlerde bir tanesi tavanın bozulup 2. gün zemin haline geldiğinden bahsediyor. “CW Energy neden düşüyor?” Yatırımcılar merak ediyor.

Dün kesintiye uğrayan ve süreci tek fiyatta gören CW Power (CWENE), düşüşlerin ardından dün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirim yağdırdı.

Yatırım kararları açıklandı. ‘Lityum Pil ve Güç Depolama Sistemleri Tesisinde Seri Üretime Başlanması’, ‘Panel Üretim Hattı Yatırımı ve Modernizasyon Harcamaları’, ‘Üretim ve Depolama Alanlarının Genişletilmesi Yatırımı’ ve ‘EVA Hammadde Üretim Tesisi Yatırım ve Modernizasyon Harcamaları’ kararları açıklandı. .

CWENE’deki düşüş ve devre kesicinin atması bugün de devam etti. SPK’nın son düzenlemelerine göre, hisselerin “büyük” hesaplara dağılımının düşük olmasının satışları tetiklediği, düşüşün halka arza ulaşması halinde ise şirketin geri alımlara başlaması gerektiği tartışmalarının ortasında. fiyat.

CWENE yüzde 5-6 negatif aralığında yer alırken, yatırımcılar hiç de mutlu görünmüyor.

Şirketin sosyal medya hesaplarında tepkiler görülürken, takviyeler de görüldü.

?

?

?

basmakci-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu