Yaşam

AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde Çocuklar Drama Öğrenecek

Çocukların kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmelerine destek olmak için pek çok etkinlik gerçekleştiren Atatürk Kültür Merkezi, drama atölyeleriyle de yeni yetenekleri ortaya çıkarıyor.

bütün yaz   Pek çok sosyal ve sanatsal etkinlikle çocukları buluşturan AKM Çocuk Sanat Merkezi, 23-29 ve 30 Temmuz tarihlerinde düzenlediği drama atölyeleri ile 4-6 ve 7-11 yaş grubu çocukları drama ile tanıştırıyor. Başak Ova’nın düzenlediği atölyelerde çocuklar yeteneklerini keşfediyor ve kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmeyi öğreniyor.

Çocukların hayal güçlerini sahneye yansıttıkları bu atölyelerde doğaçlamalarla canlandırmak, canlandırmak ve yeni deneyimler kazanmak mümkün. Atölyeler çocukların yaratıcılığını ve estetik duygusunu geliştirirken, sosyal marifetten bağ kurmaya, özgüvenden kendini tanımaya kadar pek çok açıdan gelişimlerine katkı sağlıyor. Atölyelerde, çocuklar bir topluluk içinde konuşma konusunda kendilerine olan güveni deneyimler ve konsantrasyon, işbirliği ve aktif katılım üzerine bahislerde sanat yoluyla güçlenirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sincan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu