Haber

Kılıçdaroğlu’nun Time’daki röportajı: ‘Erdoğan’ı yenebilen adam’

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TIME dergisine verdiği röportajda, “Otoriter yönetime karşı demokrasiyi savunanların tercihi bu” dedi.

Alec Luhn’un ABD merkezli dergide yer alan yazısında Kılıçdaroğlu, “Otoriter yönetime karşı demokrasiyi savunanların tercihi bu. ayaklarımızın altında.”

Makalede, “Erdoğan yönetiminde geçen 20 yılın ardından, milyonlarca Türk, Kılıçdaroğlu’nu, cumhurbaşkanının devlet üzerindeki neredeyse tam kontrolünü sona erdirmek ve daha dengeli bir hükümet biçimini yeniden kurmak için en son umut olarak görüyor” deniyor.

1999 depreminden sonra 2003’te yetkin yönetişim vaadiyle göreve gelen Erdoğan, yüksek faizin ‘her şeyin anası’ olduğu konusunda ısrar ederek bir hayat pahalılığı krizi yarattı. Çoğu iktisatçının tavsiye ettiği gibi, onları yükseltmek yerine düşürmeye devam etti ve geçen yıl bir noktada enflasyonu şaşırtıcı bir şekilde yüzde 85’e çıkardı.

Çoğu ankette önde olan Kılıçdaroğlu, Erdoğan dönemini bitirme şansı ciddi olan ilk aday. Makale, parlamenter hükümet sistemini yeniden kurma ve hukukun üstünlüğünü yeniden kurma taahhüdünün arkasında huysuz ve ideolojik olarak farklı bir muhalefeti birleştirdi, diye devam etti.

Kılıçdaroğlu, derginin “Erdoğan kaybediyor ama gitmeyi reddediyor, böyle bir direnişe önderlik etmeye hazır mı?” Erdoğan, “Buna gerek kalmayacak. Erdoğan kaybedecek ve gidecek. Toplum onu ​​gitmeye mahkum edecek. Kargaşa Erdoğan’a yakışıyor. Bizim kaosa ihtiyacımız yok, haklı olduğumuzu geniş bir kitleye anlatmalıyız.” ” (HABER MERKEZİ)

haberserik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu